O NÁS

 „Elegance, minimalismus a úcta k řemeslu“

 

Old Yoshimura Way

Dílna otevřela své brány ze zvědavosti. Dětský sen o stavení vozidel z Lega jsme se posunuli na výrobu motorek. Kde sehnat díly, které se nedají koupit? Jak vyrobit díly, jejichž design jsme si sami navrhli? Stará, v dnešní době opomenutá řemesla nám nabídla cestu.

Tomuto způsobu výroby říkáme Old Yoshimura Way – v češtině starý Yoshimurův způsob.  Tato cesta spoléhá na člověka a jeho manuální zručnost, přesné oko a instinkt. Přesný výrobní stroj stojí v pozadí. Jedná se o souboj člověka se sebou samým. Není tu stroj poslouchající přesné příkazy. Díky tomuto způsobu jsme ve své tvorbě naprosto svobodni, nestojí nám v cestě žádný nákladný stroj, pouze naše zkušenosti. Proto vznikají opravdové ručně postavené stroje s důrazem na detaily, minimem kupovaných dílů a charakteristickým otiskem jeho tvůrců.

Bratranci

Jsme malá rodinná dílna. Trueborne Works tvoří Michal Martinec a Vít Jakeš. Jsme bratranci. Vít má na starosti mechanickou část motorek a výrobu. Michal se stará o designové návrhy a výrobu složitějších dílů. Všechny díly prochází pečlivou diskuzí v rámci našich hodnot. I ten nejvíce skrytý držák musí vypadat elegantně a být co nejjednodušší. Naneštěstí nejjednodušší nikdy není snadné, naopak. Fascinují nás japonští řemeslníci.

Concepts

K vybranýmu typům motocyklů je zpracovaná designová studie a postaven minimálně jeden funkční prototyp. Můžete si vybrat již z existujíciho typu (Conceptu),  či si nechat zpracovat studii novou. Nová studie může být na přání vyrobena jen v jediném kusu. V opačném případě se z ní stává další typ (Concept) malosériové výroby.